Ferratové zážitky a kurzy - pro začátečníky i pokročilé

Via Ferrata je zajištěná cesta v nepřístupném horském terénu. Cesty jsou vybaveny jistícím ocelovým lanem, železnými stupy a případně dalšími pomůckami pro výstup. Pro zdolávání Via Ferrata nemusíte mít žádné zkušenosti s horolezeckými výstupy, vším vás provede tým KROKUDY. Pořádáme ferratové zážitky a kurzy v Čechách a Rakousku pro začátečníky i pokročilé.


Nonnensteig a Alpiner Grat (Německo)

Tyto dvě ferraty v Lužických horách jen pár metrů za stáními hranicemi nabízejí vše co si jen ferratysta může představit. Naučí vás správnému pohybu a připraví na další dobrodružství třeba v Alpách. Jsou vhodné pro úplné začátečníky i pro rodiny s dětmy. Tyto cesty jsou jsou vedeny pískovcovými skalami proto je lezení povoleno jen za sucha.

Děčín - Pastýřská stěna

Tato stěna tyčící se nad Labem v centru Děčína nabízí mnoho cest od jednoduchých pro začátečníky až po vyloženě sportovní cesty. Ideální varianta na několika hodinové lezení klidně o všední den po práci. V letních měsících je třeba počítat s vysokými teplotami a proto  je také důležité volit správný čas na lezení.

 

Rakousko - ferraty Solné komory

Dachstein, Gossau, Hallstat a mnoho dalších míst jsou arénou ferratového lezení, jen pár hodin jízdy autem z Čech. Cesty zavěšené nad jezery nebo desítky metrů dlouhé žebříky to jsou cesty v Rakousku. Ideálně strávený prodloužený víkend pro všechny. Děti, rodiny i sportovci si tu najdou své.

Fotogalerie - Na co se můžete těšit?